۱۹ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

طرز تهیه جوجه کباب از نوع زعفرانی


طرز تهیه جوجه کباب از نوع زعفرانی گرداوری شد

طرز تهیه جوجه کباب از نوع زعفرانی

 

جوجه کباب در کنار کباب کوبیده یکی از رایج ترین انواع کباب است که ما در مهمانی ها و حتی در رستوران ها نیز به سفارش آنها می پردازیم. اما آیا این نوع جوجه کباب ها و کباب های لذیذ را نمی توان با هزینه ای کمتر در داخل منزل طبخ نمود؟ قطعا چنین راه حلی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. بنابراین با ما همراه باشید تا شما را با طرزتهیه جوجه کباب زعفرانی بیشتر شنا کنیم.

برای پختن یک جوجه کباب زعفرانی خوشمزه تقریبا یک کیلوگرم از مرغ نیاز است . شما می توانید تمامی تکه های مرغ را از سینه یا از ران نیز تهیه نمایید. بهتر است که تکه های جدا شده بدون استخوان باشند تا با یک حرارت ملایم به یک اندازه پخته شوند. بارها اتفاق می افتد که به دلیل مخلوط کردن استخوان ها با گوشت های فیله ای ، اندکی نپختگی و قرمز بودن گوشت با چشم دیده می شود. برای گرفته شدن بوی نامطبوع مرغ در جوجه کباب زعفرانی بهتر است تا شما تکه های مرغ را در داخل مخلوطی از سیر و آویشن و آب لیمو قرار دهید.

برای تکمیل مواد اولیه شما می توانید علاوه بر مواد ذکر شده از مخلوط ماست ( ماست از نوع چکیده) به همراه روغن زیتون نیز بهره ببرید. به مواد مورد نظر در داخل یک ظرف پس از مخلوط شدن با فیله های مرغ زعفران دم کرده اضافه نمایید. حالا نوبت به اضافه کردن فلفل و همچنین نمک می باشد. نمک را به اندازه در داخل مخلوط بریزید. حدود دو قاشق چای خوری کافی است.

برای طعم دار شدن جوجه کباب زعفرانی باید دقت داشته باشید که این نوع از مواد بهتر است از شب قبل در داخل مرغ ها قرار گیرند. در غیر این صورت اگر بخواهید از همان ابتدای روز این کار را انجام دهید قطعا در طعم نهایی اندکی تغییر به وجود خواهد آمد.

۲۷ مهر ۹۶ ، ۰۶:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانی

آموزش طبخ فلفل دلمه ای شکم پر


آموزش طبخ فلفل دلمه ای شکم پر گرداوری شد

آموزش طبخ فلفل دلمه ای شکم پر

 

هر خانم با سلیقه ای برای داشتن یک میز پر رنگ و خوش عطر از چندین غذای متنوع استفاده خواهد کرد. یکی از غذاهای مهم که می توان در میز شام نیز از آن بهره برد ، استفاده از فلفل دلمه ای شکم پر می باشد. شما می توانید فلفل دلمه های مختلف را در رنگ های متنوعی استفاده نمایید. در ابتدا باید آن ها را از میانه به دو نیم تقسیم کنید. سپس این دو نیم را خالی کنید تا فضا برای قرار دادن مواد به اندازه ی کافی وجود داشته باشد.

در ابتدا باید مواد اولیه ی خود را در ماهی تابه ای به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید و سپس در داخل فلفل دلمه ای بریزید. این مواد عبارتند از پیاز های حلقه ای در حد متوسط ، قارچ های دایره ای شکل ، ژامبون از نوع گوشتی ، همچنین نمک و فلفل ، برای خوب سرخ شدن و همچنین مزه دار شدن بهتر است از ترکیب کره به جای روغن استفاده نمایید. درجه حرارت خود را در حد متوسط تا بالا تنظیم نمایید تا مواد به خوبی سرخ شوند.

در پایینی ترین نقطه ی فلفل دلمه ای شکم پر خود از پنیر گودا استفاده کنید و سپس پس از ریختن مواد در داخل فلفل دلمه ای باید روی آن را هم نیز از همین پنیر پر کنید. حالا می توانید این فلفل دلمه ای شکم پر خود را که در تعداد کم تا زیاد تهیه شده در داخل سینی فر قرار دهید. حتما قبل از قرار دادن سینی فر خود را توسط یک کاغذ روغنی پوشش دهید تا در زمان برداشته شدن فلفل ها با مشکلی مواجه نشوید. دمای مورد نیاز برای راه اندازی فر در حدود صد و هشتاد درجه و زمان لازم برای خوب پخته شدن فلفل دلمه ای شکم پر حدودا سی دقیقه می باشد.

۲۷ مهر ۹۶ ، ۰۶:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانی